بدون تحقیق و مشورت در آبسرد ملک نخرید

بدون تحقیق و مشورت در آبسرد ملک نخرید

این روزها خرید ملک در آبسرد اندکی دشوار شده چرا که از یک سو هم قیمت ها رشد بسیار زیادی داشته و هم اینکه املاک مشکل دار و بعضاً کم ارزش در بازار زیاد شده و به نوعی ریسک معاملات در آبسرد افزایش چشمگیری داشته،ولی برای اینکه در هنگام خرید دچار مشکل نشویم باید چه کار بکنیم؟

این روزها باید برای یک خرید خوب در شهر آبسرد وقت زیادی گذاشت و از افراد متخصص زیادی مشورت گرفت،چرا که با یک بار دیدن ملک و صحبت کردن با یکی دو نفر از مشاورین املاک منطقه ،شما هرگز موفق به یک خرید خوب نمی شوید.

برای یک خرید خوب باید روزهای متوالی و سر صبر در آبسرد و حومه آن دنبال ملک بود و با آدم های زیادی صحبت کرد و املاک زیادی را دید و پس از بررسی کامل موقعیت ملک و کسب اطلاعات لازم اقدام به خرید کرد.

البته اغلب خریداران تصور می کنند که با چند ساعت گشت و گذار در بنگاه های ملکی منطقه به اندازه کافی تحقیق کرده اند ولی من اطمئنان دارم کمتر خریداری وجود دارد که برای خرید یک ملک بیش از 100 ملک و یا بنگاه را در منطقه آبسرد دیده باشد.

طبق یک اصل کلی هنگامیکه فروشندگان و دلالان از فروش حضوری ملک خود به قیمت های بالا و بقول معروف کذائی ناامید می شوند به سایت های اینترنتی نظیر شیپور و دیوار متوسل شده و قیمت های کذائی را روی املاک خود می گذارند بدینوسیله خریداران ناآگاه را مجاب می نمایند که قیمت های واقعی منطقه آن چیزی است که آنها روی املاک خود گذاشته اند و به راحتی املاک بعضاً کم ارزش خود را گران می فروشند.

از سوی سایت هایی نظیر دیوار و شیپور بهترین محل برای کلاهبرداری هستند چرا که شما را تنها با چند عکس و چند خط توضیح به انجام یک معامله پر ابهام دعوت می کنند به همین دلیل توصیه ما به شما این است که حتماً در محل حضور یافته و با کسب مشورت از کارشناسان خبره محلی و شناسائی کل منطقه اقدام به خرید نمائید.

گاهی اوقات می توان با یک هزینه اندک جلوی خسارت های بسیار سنگین و هنگفت را گرفت با یک مشورت کوچک از خطرهای معاملات پر ریسک نجات یافت.